Sól do kąpieli

Wiele osób uwielbia różnego rodzaju kąpiele relaksacyjne, które są w stanie odprężyć organizm po całym dniu pracy. Nasze mięśnie i ciało wprost uwielbiają tego typu relaks. Nie ma się więc co dziwić, że tysiące ludzi każdego dnia odwiedza baseny, ciepłe źródła, oraz inne tego typu miejsca. Sam mam w okolicy tak zwane termy i mimo, że muszę tam jechać kilka godzin, to bardzo często wybieram się ze znajomymi, by zaznać trochę odpoczynku. Kąpiele borowinowe i inne tego typu atrakcje, stały się moim ulubionym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Trzeba przyznać, że stosunek ceny do odprężenia organizmu, jest naprawdę atrakcyjny i przebywanie w wodzie staje się powoli pasją, dla której zawsze potrafię znaleźć cenny czas. Zauważyłem również, że nie muszę zbyt mocno namawiać moich znajomych, którzy prawie co drugi weekend sami proponują wojaże tego typu. Staram się nigdy nie odmawiać, gdyż wiem jak dobry wpływ ma na mnie woda i kilka godzin w basenie. Sole do kąpieli to kolejna z rzeczy, którą uwielbiam i staram się co kilka tygodni kupować jej nowe zapasy.

Dosypanie sobie do wanny soli, sprawia że ciało jest niesamowicie wygładzone, a skóra wydaje się kilka lat młodsza. Tego typu zabiegi powinny stosować szczególnie osoby, które mają już na karku co najmniej 40 lat i zauważają powoli zmiany na skórze. Zmarszczki i inne objawy starzenia skóry, to naturalny objaw. Musimy pamiętać, że tego nie zmienimy, ale możemy sobie zafundować solanki do kąpieli i wyżej wymienioną sól, której jest naprawdę mnóstwo rodzajów.

Po tego typu zabiegach, które są naprawdę tanie, będziemy się czuć rewelacyjnie, a nasz partner z pewnością zauważy, że wyglądamy młodziej i czujemy się lepiej. Kąpiel 2,3 razy w tygodniu w soli do przeznaczonej do tego, jest wręcz wskazana i już po kilku razach zauważymy różnicę. Jeśli więc nie mamy czasu, bądź nie możemy udawać się do parków wodnych czy też term, pamiętajmy o tym, że możemy zakupić wyżej wymienioną sól i rozkoszować się przyjemnymi kąpielami we własnym domu.

 

Najlepsze solanki do kąpieli znajdziecie na stronie uzdrowiskowespa.pl