Jawa, Bali, Sumatra − Indonezja w pełnej krasie

W każdym okresie roku dobrym miejscem do wypoczynku jest Indonezja Wakacje spędzone na jednej z wysp indonezyjskich archipelagów staną się barwną fotografią wspomnień na całe życie. Tropikalny klimat i różnorodność krajobrazów. Światowe aglomeracje tętniące życiem i sielanka głuszy leśnej. Jest to kraj pełen kontrastów i skarbnica inspiracji.

1. Usytuowanie geograficzne

Indonezja leży na styku dwóch oceanów. Z zachodu skrajne wyspy republiki stykają się z Oceanem Indyjskim. Wschodnie rubieże zanurzone są w Oceanie Spokojnym. Położona jest Indonezja między dwoma lądami Od północnego zachodu sąsiaduje z Azją, a od południa z królową tego regionu − Australią.

2. Demografia wyspiarskiego państwa

W skład ludności Indonezji wchodzi wiele ludów. Zwykle biorą nazwy od wysp, które zamieszkują. Tak więc na Bali żyją Balijczycy, a na Jawie Jawajczycy. Ogółem istnieje ponad trzysta grup narodowościowych i posługują się one prawie trzema setkami języków. Istna wieża Babel. Indonezja dzierży prymat w zakresie ilości wyznawców islamu.

3. Atrakcje Indonezji

Niewątpliwie najbardziej znaną i wzbudzająca dreszczyk emocji atrakcją jest wyspa Komodo. To na niej żyją znane ze swej przebiegłości, olbrzymie warany. Nazywane często Smokami z Komodo gady są olbrzymie i naprawdę niebezpieczne. Odwiedzać tereny zamieszkiwane przez bestie można tylko w obecności doświadczonych przewodników.

4. Turystyka kraju

Turystyka jest głównym filarem gospodarki państwa. Ten ponad dwustu sześćdziesięciomilionowy kraj przyjmuje rok rocznie ponad 10 mln turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.