Rowery na Pierwszą Komunię Świętą – cechy charakterystyczne

Kwiecień i maj to tradycyjne miesiące, w których notujemy zwiększone zainteresowanie rowerami dziecięcymi. Nic w tym dziwnego – tradycja kupowania na Pierwszą Komunię Świętą roweru jest kultywowana przez kilkadziesiąt ostatnich lat.

Cechy charakterystyczne „naszych” rowerów na Pierwszą Komunię

1. Przyzwoita cena za przyzwoity sprzęt

Wielu kupujących uważa, że rowery komunijne powinny być tanie. Są przecież dostosowane do potrzeb dzieci. Tymczasem jest to błąd, który może okazać się bardzo brzemienny w skutkach. Wielu rodziców kupuje rowery z np. hamulcami tarczowymi, w cenie nie przekraczającej 1000 złotych. Niestety, takie „układy hamulcowe” bardzo często ulegają awariom.

2. Przedni amortyzator

Rowery na komunie bardzo często są wyposażane w podwójne amortyzatory. Jest to zwyczajny błąd, który przedkłada się na zdrowie dziecka. Większość dobrych modeli tej klasy posiada zaledwie jeden (przedni) amortyzator. Drugi, znajdujący się tuż pod siodełkiem, często jest po prostu zwykłą sprężyną.

3. Przerzutki

W naszej ofercie rowerów komunijnych stawiamy na przerzutki (zwłaszcza tylne). Duża ich liczba jest po prostu niepotrzebna i znacznie utrudnia kierowanie rowerem. Ponadto stawiamy na proste układy, które można znacznie łatwiej konserwować!

4. Konstrukcja ramy

W naszej ofercie rowerów „na Pierwszą Komunię” przeważają konstrukcje aluminiowe. Po prostu mamy świadomość, że dzięki temu znacznie zredukujemy ich ciężar, co ma ogromne znaczenie w kontekście zdrowia dzieci i… ich rodziców.

Podsumowując, prezentowane przez nas rowery komunijne to zwykle proste, lekkie, ale i bezpieczne konstrukcje.

Więcej dowiesz się na: https://sklep.biker-house.pl/rowery/rowery-komunijne.html