Obrus idealny na każdą okazję

Stół to jeden z najważniejszych mebli w każdym domu. To przy nim podejmowani są goście, toczą się najważniejsze rozmowy, na nim spoczywają świąteczne potrawy i niedzielna kawa z ciastkiem. Idealnie dobrany obrus doda każdej z tych okazji jeszcze więcej charakteru i elegancji.

Bawełna czy poliester?
Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama materiałów, z których produkowane są obrusy. Wciąż największą popularnością cieszą się obrusy bawełniane oraz wysokiej jakości obrusy poliestrowe. Coraz częściej spotkać można również obrusy lniane oraz szydełkowe. Bardzo często zastosowanie określonego materiału nadaje obrusowi określony charakter – elegancki, codzienny lub rustykalny.

Feeria barw i multum wzorów
Obrus na stół nie musi być jednie biały. Renomowane sklepy proponują szeroki wachlarz kolorystyczny, co daje gwarancję znalezienia odpowiedniego odcienia. Dodatkowo obrusy produkowane są w wielu różnych rozmiarach i posiadają różne zdobienia. W ofercie pojawiają się obrusy klasyczne jednobarwne, z kolorowym nadrukiem, ale również bardziej pracochłonne – z wykończeniem szydełkowym lub haftem. Idealnie dobrany obrus doda charakteru zarówno awangardowemu wnętrzu, jak i rustykalnemu salonowi oraz eleganckiej uroczystości.

Obrusy szyte na miarę
Będąc posiadaczem nietypowego stołu, bardzo trudno dobrać odpowiedni obrus. Jednak renomowani producenci oferują usługę szycia obrusów na miarę. Wówczas klient może samodzielnie zaprojektować swój idealny obrus na stół – wielkość, kolor, materiał i dodatki. Usługa ta pozwala na uzyskanie idealnego i jedynego w swoim rodzaju produktu. Z tego względu cieszy się coraz większą popularnością.

Obrusy do zadań specjalnych
Szczególnie do jadalni polecane są obrusy pokryte specjalną warstwą plamoodporną. Zabezpiecza ona obrus przed wchłonięciem zabrudzenia w głąb tkaniny. Rozlane płyny łatwo zetrzeć z powierzchni obrusu bez pozostawienia śladu. Jest to idealne rozwiązanie na święta i większe spotkania. Wówczas można spokojnie zająć się świętowaniem bez nerwów o zniszczony obrus.