Klawiatura dla gracza

Cena klasycznej klawiatury waha się w granicach 100-300 złotych, podczas gdy profesjonalna klawiatura gamingowa może kosztować nawet 600 zł. Co zatem wyróżnia sprzęt przeznaczony dla graczy i jak wybrać odpowiednią klawiaturę z górnej półki?

DODATKOWE PRZYCISKI

Podstawowym wyróżnikiem klawiatur gamingowych są dodatkowe przyciski. Takie klawisze zwykle można dowolnie zaprogramować. Są również klawiatury pozwalające zaprogramować każdy przycisk. Odpowiednia ilość dodatkowych klawiszy zależy od tego, do jakiego rodzaju gry ma być przeznaczona klawiatura. Gracze gier akcji czy wyścigowych prawdopodobnie nie będą potrzebowali tak wielu przycisków co gracze MMO i RPG.

ROZSTAWIENIE KLAWISZY

Klasyczne klawiatury często posiadają błędnie rozmieszczone klawisze. Za krótka spacja, przesunięty shift albo mały enter wydają się być drobnymi niedociągnięciami, ale dla gracza jest to prawdziwy problem. Przed zakupem warto zatem przyjrzeć się przyciskom i ich rozmieszczeniu.

MATERIAŁ

Klawiatura wykonana z odpowiedniego materiału sprawia, że klawisze nie ulegają deformacji, nie pękają i nie wycierają się. Takie klawiatury wykonane są często z plastiku PBT, a także posiadają stalowe wzmocnienia.

KOMBINACJE KLAWISZOWE

Przeciętna klawiatura nie odczytuje kombinacji większej ilości klawiszy niż 3. Podczas gry może być to sporym utrudnieniem, dlatego warto poszukać klawiatury odczytującej kombinacje minimum 5-klawiszowe.

DODATKI

Dodatki, takie jak regulacja pochyłości klawiatury czy rozkładane nóżki, posiada prawie każda klawiatura gamingowa. Droższe modele posiadają również wyświetlacze oraz panele dotykowe.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://www.fatbat.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.